Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności strona www


Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej informuje, że zakończył nabór uczestników do Programu: Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024 w Gminie Biała.


 

 • Bal karnawałowy w klubie Senior+

  Brak opisu obrazka
  W Klubie Senior + w Białej odbył się bal karnawałowy. A skoro bal karnawałowy, to musiały być przebrania. Seniorzy zaprezentowali prawdziwą rewię kostiumów.  Były piękne suknie, ekstrawaganckie nakrycia głowy i akcesoria… Uczestnikom nie sposób było odmówić polotu. Były więc tańce, konkursy, karaoke i zabawy, mnóstwo śmiechu i uśmiechów.
  Data publikacji:
 • Hej Kolęda, kolęda…

  Brak opisu obrazka
  W dniu 23.01.2024r. w Klubie Senior+, działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Białej, odbyło się spotkanie kolędowe Klubowiczów . Miła i życzliwa spotkania przyniosła radość , spokój i wytchnienie od codziennych obowiązków. Klubowicze spotkali i przy akompaniamencie instrumentów muzycznych wspólnie śpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście. Spotkanie zostało uwieńczone poczęstunkiem przy wspólnym stole, przygotowanym przez Panie z Klubu Senior +.
  Data publikacji:
 • Zabawa Karnawałowa dla dzieci w dniu 18 stycznia 2024 r.

  Brak opisu obrazka
  W dniu 18 stycznia 2024 r. z inicjatywy Burmistrza Białej Edwarda Plicko oraz Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej – Marii Klomowicz zorganizowano zabawę karnawałową dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami. Wśród niespodzianek, które czekały na dzieci były m.in.: konkursy i zabawy. Atmosfera była wspaniała a słodki poczęstunek wzbogacił imprezę. Składamy serdeczne podziękowanie Panu Edwardowi Ambickiemu – Prezesowi Banku Żywności w Opolu za okazane wsparcie.
  Data publikacji:
 • Nabór uczestników do programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024 w Gminie Biała

  Data publikacji: 08-01-2024 08:30
 • Rządowy Program wspierania rodziny „Asystent rodziny w 2023 r.”

  Data publikacji: 04-01-2024 22:58
 • Wigilia dla osób samotnych i starszych z terenu Gminy Biała

  Brak opisu obrazka
  W dniu 19 grudnia 2023 roku odbyła się Wigilia zorganizowana przez Gminę Biała/Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej dla osób samotnych i starszych z terenu Gminy Biała. Przybyłych gości powitali: Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Pani Maria Klimowicz, wice Burmistrz Białej Pan Sebastian Kornaś oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Białej Pani Sabina Gorek, którzy przypomnieli o tradycji Świąt Bożego Narodzenia, podkreślając, że są to jedne z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych świąt oraz złożyli życzenia świąteczne i noworoczne przybyłym gościom. Ojciec Ireneusz Sajewicz odmówił wspólną modlitwę i poświęcił opłatek.
  Data publikacji:
 • Mikołajki

  Brak opisu obrazka
  W dniu 07.12.2023r. z inicjatywy Burmistrza Białej - Edwarda Plicko oraz Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej – Marii Klimowicz odbyły się Mikołajki dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością. Podczas oczekiwania na przybycie Świętego Mikołaja dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach świątecznych. Wizyta Świętego Mikołaja wniosła pogodny nastrój, wesołość i dużo śmiechu.
  Data publikacji:
 • W Klubie Senior + w Białej rozpoczęły się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

  Brak opisu obrazka
  Panie rozpoczęły zajęcia kulinarne od wypieku i dekorowania pierników.
  Data publikacji:
 • Dnia 29 listopada 2023r. odbyło się spotkanie z Prezesem Banku Żywności w Opolu

  Brak opisu obrazka
  Dnia 29 listopada 2023r. odbyło się spotkanie z Prezesem Banku Żywności w Opolu Panem Edwardem Ambickim w którym, uczestniczyli pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. Podczas spotkania Pan Edward Ambicki podsumował zrealizowany Podprogram 2021 Plus i omówił zasady przyznawania pomocy żywnościowej w ramach Podprogramu 2023 który, będzie realizowany z Funduszy Europejskiej Pomocy Żywnościowej na lata 2021-2027.
  Data publikacji:
 • Ćwiczenia umysłowe dla seniorów: Demencja? To nie dla mnie!

  Brak opisu obrazka
  W Klubie Senior + w Białej odbyły się zajęcia- ćwiczenia umysłowe dla seniorów: Demencja? To nie dla mnie! w ramach projektu ,, Narzędzia i techniki pracy wolontaryjnej z seniorami i seniorkami ‘’ sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolantariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.  
  Data publikacji: