
Ośrodek Pomocy Społecznej w dniu 20 listopada 2025 r. (czwartek) będzie czynny w godzinach 7:30 - 14:00.
więcej o Informacja

W dniu 17 października 2025 roku na rynku w Białej z inicjatywy Burmistrza Białej Edwarda Plicko Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej zorganizował happening z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem oraz Światowych Dni Żywności.
więcej o Happening z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem oraz Światowych Dni Żywności pod hasłem: „Zakończenie społecznego i instytucjonalnego znęcania się poprzez zapewnienie szacunku i skutecznego wsparcia rodzinom”

Na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu w ramach projektu „Opolskie Spójne i Aktywne Społecznie” w dniu 13.10.2025 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Białej odbyło się spotkanie z doradcą w zakresie tworzenia lokalnych planów deinstytucjonalizacji usług społecznych Panem Łukaszem Żmudą (Fundacja Zróżnicowani). Celem spotkania było zwiększenie spójności, wypracowanie mechanizmu sprawniejszej koordynacji i lepszego przepływu informacji miedzy podmiotami.
więcej o Opolskie Spójne i Aktywne Społecznie

Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej/Gmina Biała w partnerstwie z Fundacją Rodzinna Stacja realizuje projekt "Rodzinny Piknik". W ramach projektu rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami z Gminy Biała uczestniczą w rodzinnym poradnictwie specjalistycznym, w szczególności obywatelsko- prawnym, psychologicznym, pedagogicznym, animacjach oraz wyjazdach integracyjnych.
więcej o Rodzinny Piknik

Uczestnicy projektu Użyteczni 2.0 w ostatnich dniach poznali jak w praktyce wyglądają zasady bezpiecznego korzystania z maszyn i urządzeń ogrodniczych, a do ich rąk trafiły różne rodzaje kosiarek.
więcej o Praktyka czyni mistrza!
WNIOSKI O WYPŁATĘ BONU CIEPŁOWNICZEGO SKŁADA SIĘ W TERMINIE DO 15 GRUDNIA 2025 R. W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W BIAŁEJ
Aby otrzymać bon ciepłowniczy należy złożyć wniosek o przyznanie bonu ciepłowniczego, w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby składającej wniosek. W gminie Biała zadanie to realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej.
więcej o Bon ciepłowniczy

Fundacja "W rozwoju" z Opola realizuje projekt „Senior w rozwoju, czyli przygotowanie do starości” od 01.05.2025 do 31.12.2025 roku. W ramach
wyżej wymienionego projektu, prowadzimy dla naszych beneficjentów bezpłatne warsztaty dotyczące bezpieczeństwa fizycznego, psychicznego i rozwoju osobistego, edukacji obywatelskiej i kompetencji społecznych, mentoring oraz wsparcie seniorów - wolontariuszy. Dodatkowo seniorzy i
seniorki zorganizują własne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnej.
więcej o Senior w rozwoju, czyli przygotowanie do starości

Z radością dzielimy się z Wami wyjątkowym wydarzeniem – w dniu 1 października 2025 roku odbyły się zajęcia w ramach projektu „Bliżej rodziny i dziecka –wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo-wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej – etap II”
więcej o Pierwszy dzień za nami!