Witamy na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej

Aktualności strona www

 • 18.jpeg
  W dniu 29.08.2020r. odbyła się impreza „Pożegnanie wakacji”, w ramach której zorganizowano happening. Organizatorami wydarzenia była: Gmina Biała, Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej, Gminne Centrum Kultury w Białej, Fundacja Rodzinna Stacja oraz Bank Żywności w Opolu. W trakcie happeningu odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez Panią Olgę Pęczak, aktorkę filmową i teatralną, recital wokalno-instrumentalny zaprezentowany przez Magdalenę Gnielkę oraz występ Chóru „ZGODA” z Chrzelic z repertuarem biesiadnym.  

  więcej

 • 01.jpeg
  W dniu 04.09.2020r. mieszkańcy Gmina Biała uczestniczyli w bezpłatnym szkoleniu „W czasie COVID-19 i nie tylko” organizowanym przez Fundację „KTOTO- Zrozumieć Alzheimera” w ramach autorskiego Projektu „V Opolska Akademia Opiekunów-Edycja specjalna”.

  więcej

 • 07.jpeg
  W dniu 26 sierpnia 2020 roku uczestnicy „ Senior+” Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej wzięli udział w jednodniowej wycieczce krajoznawczej do jednego z najpiękniejszych zabytków ziemi opolskiej - Zamku w Mosznej.

  więcej

 • więcej

 • 10.jpeg
  W dniu 24.07.2020r. nastąpiło uroczyste otwarcie 2 mieszkań wspomaganych dla osób z terenu Gminy Biała. Mieszkania utworzone w ramach projektu partnerskiego „Nie- Sami- Dzielni- rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne” jest współfinansowany z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego- Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VIII- Integracja Społeczna.

  więcej

 • więcej

 • inkubator_02.jpeg
  Gmina Biała/ Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej w ramach umowy Partnerskiej z Fundacją "Rodzinna Stacja" realizuje projekt pn. "Inkubator szczęścia", który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.1. Dostęp do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, w zakresie wsparcia rodziny i pieczy zastępczej.

  więcej

 • odr.png
  Oferty kandydatów do zamieszkania w mieszkaniu wspomaganym można składać w terminie od 18.06.2020 r. do 26.06.2020 r.

  więcej

 • więcej

 • Ustawa antyprzemocowa

  04 Maja 2020
  stop_przemocy.jpeg
  W czwartek, 30 kwietnia 2020 sejm uchwalił przygotowaną przed ministerstwo sprawiedliwości ustawę antyprzemocową. Sprawcy przemocy domowej będą natychmiast izolowani przez policję bądź żandarmerię wojskową. Winny stosowania przemocy dostanie też zakaz zbliżania się do ofiar. Te sankcje natychmiast wyegzekwuje policja, a sądy w błyskawicznym trybie zajmą się sprawą.

  więcej

× Wyszukaj w serwisie
Najczęściej wyszukiwane frazy: