Witamy na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej

Happening pod hasłem "Żyj zdrowo i sportowo! Aktywnie i bez Używek"

Z inicjatywy Burmistrza Białej Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej w dniu 20.03.2024r. zorganizował na bialskim rynku happening pod hasłem "Żyj zdrowo i sportowo! Aktywnie i bez Używek".
Impreza miała na celu zwiększenie świadomości mieszkańców Naszej Gminy na temat roli i wagi zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.
W trakcie tego wydarzenia mieszkańcy mogli skorzystać z wielu atrakcji min. z warsztatów dietetycznych oraz edukacyjnych prowadzonych przez Bank Żywności w Opolu, pokazu symulatora dachowania i zderzenia prowadzonego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu, pokazu treningu piłkarskiego Akademii Piłkarskiej z Białej. Ponadto mieszkańcy mogli skorzystać z mobilnego miasteczka rowerowego, częstowani byli lemoniadą z naturalnych produktów, uczestniczyli w instruktarzu nordic walking i aerobik.

W trakcie happeningu podziwialiśmy występy dzieci ze szkół: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Białej z filią w Gostomii oraz Oddziałem Przedszkolnym w Ligocie Bialskiej, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łączniku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grabinie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku oraz występy Klubu Senior + z Białej i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Głuchołazach. Gościliśmy również mieszkańców domów pomocy społecznej z Prudnika i Korfantowa, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Prudniku oraz Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Prudniku.

Uczniowie szkół wzięli udział w ogłoszonym wcześniej konkursie plastycznym o tematyce zdrowotnej.

Dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury w Białej za pomoc w organizacji wydarzenia oraz wszystkim za zaangażowanie i tak liczne przybycie.


 

× Wyszukaj w serwisie
Najczęściej wyszukiwane frazy: