Witamy na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej

Godna Praca i zabezpieczenie społeczne: Godność dla wszystkich w praktyce

W dniu 17.10.2023r. na rynku w Białej z inicjatywy Burmistrza Białej Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej zorganizował happening z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem oraz Światowych Dni Żywności pod hasłem: „Godna Praca i zabezpieczenie społeczne: Godność dla wszystkich w praktyce”.

Celem happeningu było pogłębianie świadomości społecznej na temat globalnych problemów żywnościowych oraz wzmocnienie poczucia solidarności mieszkańców gminy Biała z osobami ubogimi na świecie. Ponadto zwrócono uwagę na problem związany z marnowaniem żywności. Lokalna społeczność, która licznie uczestniczyła w wydarzeniu, solidaryzowała się z osobami ubogimi wspierając tą ideę.

W obchodach uczestniczył Burmistrz Białej – Pana Edward Plicko, zastępca Burmistrza – Pan Sebastian Kornaś, Prezes Banku Żywności w Opolu – Pan Edward Ambicki Ponadto w wydarzeniu udział wzięli: uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Prudniku, Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku, pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Prudniku i Korfantowie oraz społeczność Gminy Biała.

Happening rozpoczął się od „Marszu żywności” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Białej, który głosił hasła, iż nie marnujemy żywności i przeciwstawiamy się ubóstwu na całym świecie. W geście solidarności z osobami ubogimi i niedożywionymi symbolicznie wypuszczono „balony w górę” przy utworze „Amazing Grace” Johna Newtona.

Osoby uczestniczące w obchodach częstowane były ciepłym bigosem oraz goframi. Rozdawano artykuły żywnościowe pozyskane z Banku Żywności w Opolu. Wymiernym wsparciem byli lokalni przedsiębiorcy.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji happeningu składamy serdeczne podziękowania i liczymy na dalszą owocną współpracę w realizacji tego typu przedsięwzięciach.

 

× Wyszukaj w serwisie
Najczęściej wyszukiwane frazy: