Witamy na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej

Godności mówimy TAK , NIE dla dyskryminacji osób niepełnosprawnych

W dniu 18.05.2022r. z inicjatywy Urzędu Miasta / Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej oraz zaangażowaniu partnerów : Gminne Centrum Kultury w Białej, Bank Żywności oddział Opole, Ustronianka, Ambasada Sukcesu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Głuchołazach, Komenda Powiatowa Policji w Prudniku, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Prudniku, Akademia Piłkarska w Białej, Fundacja na Kole, Publiczne Szkoły Podstawowe w Białej i Łączniku, Niewidzialna Przestrzeń, Zespół Szkół Medycznych w Prudniku, Dom Pomocy Społecznej w Prudniku.

Zorganizowany został happening dla mieszkańców Gminy Biała. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało ,, Każdy ma prawo do godności. Niepełnosprawność ma różne oblicza. Poczuj się jak oni każdego dnia .’’

Dzień ten poświęcony był osobom niepełnosprawnym jako wyraz zrozumienia dla ich zmagań w pokonywaniu codziennych trudności.

W trakcie spotkania mieszkańcy Gminy Biała otrzymali produkty żywnościowe pozyskane z Banku Żywności w Opolu . Uczestnicy poczęstowani zostali goframi przygotowanymi przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Prudniku.

W trakcie happpeningu dostępne były punkty informacyjne Gminy Biała i Ośrodka Pomocy społecznej w Białej z ulotkami i informacjami gdzie szukać pomocy.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było malowanie domku z kartonu przez uczestników happeningu.

 

× Wyszukaj w serwisie
Najczęściej wyszukiwane frazy: