Witamy na stronie Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej

 • Ustawa antyprzemocowa

  04 Maja 2020
  stop_przemocy.jpeg
  W czwartek, 30 kwietnia 2020 sejm uchwalił przygotowaną przed ministerstwo sprawiedliwości ustawę antyprzemocową. Sprawcy przemocy domowej będą natychmiast izolowani przez policję bądź żandarmerię wojskową. Winny stosowania przemocy dostanie też zakaz zbliżania się do ofiar. Te sankcje natychmiast wyegzekwuje policja, a sądy w błyskawicznym trybie zajmą się sprawą.

  więcej

 • twoj_parasol.png
  Zespół Interdyscyplinarny ds Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Białej informuje o funkcjonowaniu bezpłatnej aplikacji mobilnej „Twój parasol”, która stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie (https://twojparasol.com/).

  więcej

 • Tragedia dotknęła 5 osobową rodzinę z Olbrachcic, w pożarze utracili oni prawie cały swój dobytek. Ogłaszamy zbiórkę przedmiotów użytkowych. Prosimy o wcześniejszy kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Białej pod nr. 77 4387 - 140

  więcej

 • KOMUNIKAT - SENIOR+

  25 Marca 2020
  W związku z zaleceniem Wojewody Opolskiego z dnia 24 marca 2020 r., w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 przedłuża się zawieszenie działalności Klubu Senior + w Białej do 24 maja 2020 r.

  więcej

 • więcej

 • Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej w związku z bieżącą sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w kraju przyjmuje petentów tylko w sprawach wyjątkowo ważnych do odwołania.

  więcej

 • Bank Żywności w Opolu serdecznie zaprasza dzieci wraz z rodzicami na warsztaty kulinarne „Zdrowy lunch box do szkoły” w dniu 14.02.2020 o godz. 10:00

  więcej

 • IMG_4758.jpeg
  Dnia 15.01.2020 r. w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Białej (stary kościół ewangelicki) otwarto Senior+ z miejscem spotkań dla wszystkich seniorów z Gminy Biała. Pomieszczenie jest przystosowane do aktywnej działalności ok. 40 seniorów i składa się z dużej sali spotkań, kuchni oraz salki gimnastycznej. Projekt został zrealizowany przy udziale środków rządowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, koszt całkowity to 181 tysięcy złotych z czego prawie 40 tysięcy to wkład własny gminy.

  więcej

 • logo_ops.jpeg
  25 CZERWCA 2019, godzina 12:00

  więcej

× Wyszukaj w serwisie
Najczęściej wyszukiwane frazy: